Sklep Zielarski Glistnik

0,00 zł
Dostawa
Znalezione obrazy dla zapytania paczka w ruchu logoprzedpłata 7,99

pobranie 17,99 zł


przy zamówieniu powyżej 250 zł dostawa gratis
Regulamin

Regulamin sklepu internetowego www.glistnik.pl

Sklep internetowy   www.glistnik.pl, dostępny pod adresem internetowym www.glistnik.pl , prowadzony jest przez firmę Katarzyna Domagalska z siedzibą w Żerdź 29b 26-650 Przytyk, NIP 948 208 35 19 REGON 142442593.

Regulamin zakupów

  1. Sklep internetowy www.glistnik.pl prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet, określany jest Sprzedawcą. Zamówienia są przyjmowane przez stronę www.glistnik.pl .

2. Osoba korzystająca ze strony www.glistnik.pl określana jest Klientem.

3. Klientem może być wyłącznie osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat, zaakceptowała Regulamin oraz zobowiązuje się do opłacenia kosztu zakupów zgodnie z cenami umieszczonymi na stronie www.glistnik.pl.

4. Wszystkie produkty oferowane w sklepie www.glistnik.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

5. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych  www.glistnik.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

6. Podstawą do realizacji zamówienia jest poprawnie wypełniony formularz zamówienia.

7. Na każdy sprzedany towar wystawiamy Paragon na życzenie Klienta Fakturę VAT.

8. Wysyłka zamówionych produktów następuje najpóźniej do dwóch dni roboczych, licząc od dnia następnego od dnia złożenia zamówienia – w przypadku płatności za pobraniem, lub zaksięgowania płatności na koncie Sprzedawcy – w przypadku płatności przedpłaconych i przelwów.

9. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem: Paczki w Ruchu, firmu kurierskiej DPD. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

10. Termin dostawy zamówionych produktów jest zależny od firmy dostarczającej zampwienie (w zależności od wybranej przez Klienta formy wysyłki).

Standardowy termin realizacji zamówiania przez www.glistnik.pl to 1 dzień roboczy.

Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane działaniem Firmy odpowiedzialnej za dostarczenie przesyłki.

11. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających realizację złożonego zamówienia przez Sprzedawcę, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia a o zaistniałej  sytuacji zobowiązuje się powiadomić Klienta.

12 Możliwe są następujące formy płatności:

o Przelewem na konto: ING Bank Śląsku  63 1050 1793 1000 0092 2537 5832, w tytule przelewu należy podać nr zamówienia.

Niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.

o płatność elektroniczna za pośrednictwem systemu PayU, DotPay lub PayPal;

o płatność „za pobraniem”, tj. gotówką przy odbiorze zamówienia od firmy kurierskiej lub przy odbiorze osobistym ze sklepu stacjonarnego.

13. Przy zamówieniu poniżej 250 zł, koszt wysyłki pokrywa Kupujący. Przy zamówieniu powyżej 250zł koszt wysyłki pokrywa Sprzedający.

14. Zgodnie z art. 27. Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30.05.2014 roku (Dz. U. z 2014 r., poz. 827, Sprzedający informuje o prawie konsumenta do odstąpienia od umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Na podstawie § 3. Ust. 8. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych (Dz. U. 2015, poz. 481), Sprzedający informuje, że w/w ustawa o prawach konsumenta nie ma zastosowania do wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza.

15. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym Klient wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta, weszła w posiadanie rzeczy.

16. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży należy poinformować Sprzedającego (Katarzyna Domagalska Żerdź 29b, 26-650 Przytyk , email: sklep@glistnik.pl ) o decyzji o odstąpieniu od umowy sprzedaży w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład w postaci pisma wysłanego listownie lub pocztą elektroniczną). Jeżeli Zamawiający skorzysta z formy wysyłki oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży pocztą elektroniczną, Sprzedający prześle Klientowi niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

17. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy sprzedaży wystarczy, aby wysłanie informacji dotyczącej wykonania przysługującego Klientowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy sprzedaży.

18. Skutki odstąpienia od umowy: w przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży Sprzedający zwraca Klientowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia produktów (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedający został poinformowany o decyzji Klienta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy sprzedaży. Zwrotu płatności Sprzedający dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Klient zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku Klient nie poniesie żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania produktów lub do czasu dostarczenia mu dowodu ich odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

19. Zwracane produkty Klient proszony jest odesłać lub przekazać na następujący adres Sprzedającego: Katarzyna Domagalska Żerdź 29b, 26-650 Przytyk, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym Klient poinformował Sprzedającego o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Termin jest zachowany, jeżeli Klient odeśle produkt przed upływem terminu 14 dni. Klient będzie musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu produktów.

20. Prawo odstąpienia od umowy nie obowiązują, gdy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego. Dlatego zawsze przed odebraniem przesyłki z poczty należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.

21. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO” ), firma Katarzyna Domagalska www.glistnik.pl, jako Administrator danych, dba o bezpieczeństwo udostępnionych danych. Dane te są szczególnie chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. 

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda samych Klientów, jak również ustawowe upoważnienie do przetwarzania danych niezbędnych w celu realizacji oraz rozliczenia usług świadczonych przez sklep www.glistnik.pl.

Dane podawane przez Klienta są zbierane i wykorzystywane do realizacji zamówień, celów księgowych, prezentowania aktualnej oferty sklepu www.glistnik.pl drogą mailową (w przypadku wyrażenia zgody) oraz do kontaktowania się z Klientem w ramach obsługi sklepu www.glistnik.pl oraz do innych czynności związanych z wykonywaniem umowy o świadczenie usług w ramach Sklepu. Sklep udostępnia dane osobowe wyłącznie dla celów związanych z realizacją transakcji w postaci wysyłki Towaru. Udostępniane są wyłącznie takie dane jak: imię i nazwisko Klienta i/lub nazwa firmy, ulica, numer domu, kod pocztowy, państwo, numer telefonu. W celu realizacji zamówień, dane osobowe Klienta są przekazywane realizatorom usługi doręczenia przesyłki np. firmom kurierskim czy Poczcie Polskiej. W przypadku  dokonania przez Użytkownika płatności online za złożone zamówienie, dane osobowe użytkownika są przekazywane firmie PayU SA, świadczącej usługę płatności online.

Podanie jakichkolwiek danych osobowych jest dobrowolne, Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Klient może również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Podstawą prawną przetwarzania danych Klientów w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (taką umową jest regulamin). W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych każda osoba może zwrócić się do firmy Katarzyna Domagalska z prośbą o udzielenie informacji. Każdemu Klientowi przysługuje również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 

Dane Klientów mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości.

 22. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.

23. Właściciel sklepu internetowego dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów  były zgodne z rzeczywistością. Nie ponosi jednak odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru, lub nagłą ich zmianę przez jego producenta. Niemniej, w każdym przypadku, gdy dane (w tym opisy i dane techniczne produktów) prezentowane na witrynie internetowej sklepu w dniu złożenia przez konsumenta zamówienia nie pokrywałyby się z rzeczywistością, w ciągu 10 dni od daty zakupu ma on prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

24. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.glistnik.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

 

Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.